۲۲

بهمن
۱۳۹۹

اخد وقت سفارت آمریکا

پست شده به وسیله : mojtabatouzande/ 6 0

تکمیل فرم اپلیکیشن و تعیین وقت سفارت، برای تقریبا تمامی متقاضیان اولین اقدامی است که می بایستی صورت پذیرد و در اموری هم چون [ویزای آمریکا،در تکمیل فرم DS-160، اخذ وقت مصاحبه، پرداخت هزینه های مرتبط با سفارت و تکمیل و ترجمه مدارک مورد نیاز ویزا] مشاورین ، با شما همراه خواهند بود و راهنمائی های ضروری ارائه خواهد گردید.

متقاضیان می بایستی به طور جداگانه یک اپلیکیشن فرم را پر نموده و پرینت صفحه تاییدیه آن را در روز مصاحبه با خود به همراه داشته باشند.

نکاتی که در تکمیل فرم می بایست لحاظ شود:

  • عکس جدید گرفته شده ی رنگی با زمینه سفید 5×5 با رزولوشون 600×600 پیکسل ( کیفیت تصویر)
  • اطلاعات گذرنامه
  • مشخصات فردی، خانوادگی ، شغلی،تحصیلی و شرح مرتبط با سفر متقاضی
  • گرچه پاره ای از کنسولگری های ایالات متحده افراد کمتر از 14 سال و بیش تر از 80 سال را در مصاحبه کنار می گذارند اما توصیه می شود که فارغ از شرایط سنی ، همه متقاضیان در مصاحبه حضور یابند.

مصاحبه پیش از دریافت ویزا توسط افسر صدور ویزا صورت می پذیرد. مدت زمان لازم جهت دریافت قرار ملاقات به 3 عامل : 1- نوع ویزای درخواستی 2- مکان مورد نظر 3- فصل می تواند تغییر یابد.

تکمیل فرم درخواست ویزا DS-160 به صورت آنلاین

* حضور در مصاحبه :

اهمیت مصاحبه در آن است که افسر صدور ویزا صلاحیت متقاضی را برای دریافت ویزای ورود به خاک ایالات متحده بررسی می کند. ان چه مورد بررسی قرار می گیرد و بسیار تاثیرگذار است:

– اطلاعات درج شده در فرم DS – 160

– مدارک مورد نیاز

– سلوک و منش و بیان شفاهی متقاضی

ضمنا لازم به ذکر است که انگشت نگاری نیز در بسیاری از کنسولگریها در مورد تمامی متقاضیان به عمل می آید.

چنانچه پس از بررسی موارد فوق ، پرونده متقاضی نیاز به بررسی های اداری بیشتری داشته باشد افسر مربوطه ، موارد را گوشزد و با دادن شماره ی پرونده ، وی را جهت آگاهی از وضعیت مطلع می سازد.

چنانچه ویزای متقاضی مورد تایید قرار گیرد، کنسولگری زمان و مکان دریافت پاسپورت را به اطلاع متقاضی می رساند. در این مرحله معمولا به حضور خود متقاضی نیازی نیست. ( اطلاعات بیشتر در بخش پیکاپ پاسپورت)

* توضیحات تکمیلی :

توجه به این نکات به عنوان توضیحات مکمل ضروریست :

– تا زمانی که صدور ویزا قطعی نشده است ، به خرید بلیط و برنامه ریزی های نهائی سفر مبادرت نورزید.

_ تضمین و پشتوانه قطعی برای صدور ویزا توسط هیچ نهاد وسازمانی نمی تواند داده شود.

– برای هر ویزا ، یک مدت زمان مقرر می شود که تا رسیدن به تاریخ مربوطه ، از اعتبار برخوردار می باشد. چنانچه گذرنامه ای منقضی شده باشد ولی دارای ویزای معتبر باشد، شخص می تواند از گذرنامه ی جدید معتبر خود با گذرنامه منقضی دارای ویزا استفاده نماید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید.
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا ایمیل آدرس معتبر وارد کنید.