شماره پشتیبانی 021-26760015

ویزای توریستی روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه در سال 2019 از جمله راه های ورود به این کشور پهناور محسوب می گردد که سالانه مورد توجه افراد در خصوص اقامت موقت نیز قرار می گیرد. روسیه سرزمین رمز و رازهای پیچیده با فرهنگ و تاریخی غنی همواره مورد توجه توریست ها و گردشگران بسیاری بوده است. دولت این کشور برای ورود مهاجرین شرایط پیچیده و محدودی را تعریف کرده است. برای ورود به این کشور از طریق هرنوع ویزایی که اقدام کنید نیاز به دعوت نامه دارید. با وجود پیچیده بودن شرایط ورود به این کشور غیر ممکن نیست اما می توانید با مشورت با کارشناسان مجرب کاروانیک بهترین راه را برای ورود به این کشور سراسر زیبایی اقدام نمایید.


معرفی کشور روسیه

کشور روسیه همواره در راس ده کشوری است که مورد توجه توریست ها و گردشگران بسیاری بوده است. شهر مسکو پایتخت این کشور شهری زیبا و پرجاذبه می باشد که این شهر در ردیف شهرهای سرزنده و پرهیجان دنیا قراردارد. اشخاصی که به قصد سفر و گردش وارد این کشور می شوند از بازدید دریاچه بایکال در جنوب روسیه غافل نشوند، دریاچه بایکال قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه آب شیرین جهان می باشد که در یونسکو به نام این کشور ثبت شده است و همه ساله بازدید کنندگان بسیاری را به خود جلب می کند. از سایر نقاط دیدنی این کشور می توان به دریاچه آب فشان ها مجسمه یاد بود مادر کاخ پترگوف نیز اشاره کرد.

این کاخ به دستور پتر بزرگ در سن پطرزبورگ ساخته شده است و از مکان های بسیار محبوب توریست ها و گردشگران می باشد. کلیسای سنت باسیل از قدیمی ترین و مورد توجه ترین بناها در روسیه می باشد این کلیسا در میدان اصلی مسکو واقع شده است و به عنوان نمادی برای این کشوربه شمار می رود از دیگر عجایب دیدنی این کشور می توان ستون های سنگی را نام برد. اشخاص برای ورود به این کشور سراسر شگفتی و زیبایی نیاز به اخذ ویزا دارند و برای ورود به روسیه راه های متفاوتی جهت اخذ ویزا وجود دارد. انواع ویزا برای ورود به روسیه شامل ویزای گردشگری ویزای تجاری ویزای ترانزیت کار و ویزای تحصیلی و ویزای خانواده می شود.

ویزای توریستی روسیه و مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی همانند آنچه که در ویزای توریستی کانادا مطالعه فرمودید به نوعی از ویزا گفته می شود که با هدف گردشگری و سفر در مدت زمان مشخصی صادر می گردد. ویزاهای توریستی از جمله ویزاهای کوتاه مدت است و فرد دارنده ویزا با توجه به زمان مشخص شده در ویزا حق اقامت در کشور را دارد. افراد با اخذ ویزای توریستی امکان کار یا تحصیل را در کشور مقصد نخواهند داشت. با توجه به این امر که اخذ ویزای روسیه بدون دعوت نامه امکان پذیر نیست برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیز نیاز است از یک آژانس توریستی کشور روسیه دعوت نامه داشت. از این رو می بایست یک آژانس توریستی که با سفارت خانه روسیه همکاری کنند و مراجعه نمایید و نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.

برای اخذ این نوع ویزا توسط آژانس نیاز است مدارک مورد نیاز را به آژانس ارائه گردد که در ابتدا نیاز می باشد که افراد فرم را به صورت آنلاین پر کنند و مدارکی از قبیل کپی کارت ملی و شناسنامه، ارائه گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و سه برگ خالی، 2 قطعه عکس 3 در 4 با زمینه سفید و تمام رخ، بلیط رفت و برگشت از سری مدارکی است که هنگام اقدام برای اخذ دعوت نامه و انجام مراحل اخذ ویزا به آن نیاز می باشد. همین طور محل اقامت اشخاص نیز باید به طور قطعی مشخص شده باشد و مدارک هتل ارائه شود.


انواع ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه به دو صورت ویزای 14 روزه و ویزای یک ماهه می باشد که در نوع ویزای 14 روزه افراد می بایست برای 14 روز سفر در این کشور اقامت هتل را نیز پیش از ورود داشته باشند و در صورتی که ویزای یک ماهه اخذ گردید حداقل به میزان دو سوم مدت زمان اقامت خود در این کشور باید رزرو هتل را داشته باشند. مدت زمان صدور ویزای افراد بسته به نوع فوری و عادی بین 2 روز تا 1 هفته زمان می برد. به طور مثال ویزای عادی یک بار ورود به روسیه 1 هفته زمان می برد و ویزای عادی دوبار ورود به این کشور نیز به مدت 1 هفته اخذ آن زمان بر است اما به نسبت ویزای یک بار ورود هزینه بالاتری دارد. ویزاهای یک بار ورود و دوبار ورود فوری سریع تر و به مدت 24 ساعت صادر می گردد.

 

تهیه شده توسط :تیم کاروانیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

کاروانیک © ۱۴۰۰ - ۱۳۹۳