شماره پشتیبانی 021-26760015

ویزای توریستی افغانستان

افغانستان کشوری با آب و هوای بسیار دلنواز از کشورهای دوست و همسایه ایران است که از نظر فرهنگی تشابهات فراوانی به کشور ایران دارد. افغانستان در گذشته نه چندان دور از کشورهای محبوب برای گردشگران خارجی بود و گردشگران نامداری نیز از این کشور دیدن کرده‌اند. در حال حاضر نیز مناطق مختلفی از افغانستان استعداد جذب گردشگر بسیاری را دارد و در صورت توجه مسئولان مربوطه، گردشگری می‌تواند از منابع مهم درآمد کشور افغانستان شود. در این میان مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به کشور افغانستان را دارند، باید قبل از سفر به این کشور اقدام به دریافت ویزای کشور افغانستان نمایند. این کشور نیز به مانند کشورهای دیگر انواع مختلف ویزا از قبیل ویزای توریستی، ویزای مهاجرتی، ویزای تحصیلی، ویزای چند بار رود یا مولتی افغانستان و… را دارد.

 

نکات قابل توجه در مورد اخذ ویزا افغانستان
1-ویزای توریستی افغانستان از زمان صدور یک ماه اعتبار دارد.
2-ویزای ترانزیت به شما امکان دو بار ورود را می دهد .
3-ویزای مولتی در دو نوع سه و شش ماهه صادر می شود .
4ویزا افغانستان در برخی موارد رایگان صادر می‌گردد: عبارتند از خانم‌های خارجی که همسر افغانستانی اختیار نموده و سند رسمی ازدواج اخذ کرده‌اند، اتباع افغانستان که تابعیت کشورهای خارجی را اخذ کرده‌اند، دارندگان پاسپورت‌های خدمت و سیاسی که معرفی نامه رسمی داشته باشند


 

 

 • اصل و کپی پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه.
 • عکس 3*4 با زمینه سفید،از روبرو و بدون روتوش ( فایل )

ویزا کار افغانستان و ویزای تجاری افغانستان

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که دارا تجارب و توانایی های بسیاری هستند و امکان و توانایی کار در کشور افغانستان را دارا هستند.
هر متقاضی برای داشتن ویزای کار افغانستان می بایست از قبل اقدام به اخذ این نوع ویزا نماید که برای همین موضوع فرد متقاضی می بایست از طرف کارفرما خود و یا موسسه ای که قصد کار در آنجا را دارد نامه تاییدیه و استخدام و قرار داد داشته باشد تا بتواند نسبت به اخذ ویزای کار اقدام نماید و اجازه کار در کشور افغانستان را داشته باشد.
طی سال های اخیر به علت تغییرات به وجود آمده در افغانستان نیروهای کار بسیاری وارد این کشور شده اند و فعالیت های بسیار زیادی را انجام داده اند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار و ویزای تجاری افغانستان ( ویزای سرمایه گذاری افغانستان )

 • اصل گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه
 • عکس 3*4 با زمینه سفید،بدون عینک و کاملا از روبرو و وبدون هیچ گونه روتوش
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • نامه تاییدیه و استخدامی کارفرما
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا
 • تکمیل فرم درخواست اخذ ویزا و اطلاعات شخصی که می بایست به طور دقیق،صحیح و خوانا پر شود
 • گردش 3 ماه آخر حساب متقاضی

ویزا تحصیلی افغانستان

 

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که قصد ادامه تحصیل در یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های افغانستان در رشته مد نظرشان را دارند.
متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می بایت تاییدیه و قبولی موسسه و دانشگاه مد نظر را داشته باشند و سپس اقدام به ارائه مدراک به سفارت مربوطه جهت اخذ ویزا نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی افغانستان

 

 • نامه تاییدیه و ثبت نام یکی از موسسات و دانشگاه های معتبر افغانستان
 • فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که می بایست به طور دقیق،صحیح و خوانا پر شود
 • عکس 3*4 با زمینه سفید،کاملا از روبرو و بدون روتوش
 • ریز نمرات تحصیلی متقاضی
 • گواهی سلامت جسمی و روحی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

ویزا ترانزیت افغانستان

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که قصد توفق و اقامت کمتر از یک روز و چندین ساعته را در خاک کشور افغانستان دارند و مقصد نهایی سفرشان کشور دیگری است.
مسافر برای اخذ ویزای ترانزیت می بایست بلیط سفر نهایی خود را نیز به مامورین صدور ویزای ترانزیت ارائه دهند.

 

تهیه شده توسط : تیم کاروانیک

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

کاروانیک © ۱۴۰۰ - ۱۳۹۳