شماره پشتیبانی 021-26760015

ویزای توریستی برزیل

 

ویزای توریستی برزیل و شرایط عمومی آن

برزیل به عنوان بزرگترین کشور آمریکای جنوبی می باشد که نیمی از این قاره را در برگرفته است. جمعیت کشور برزیل برای سال 2019 به تعداد 212,392,717 نفر برآورد گردیده است. پایتخت کشور برزیل، بریزیلیا می باشد و مردم این کشور به زبان پرتغالی تکلم می کنند. واحد پول کشور برزیل رئال می باشد که هر دلار آمریکا برابر با 3.76 رئال برزیل می باشد. اقتصاد این کشور بر پایه دامداری و کشاورزی می باشد و محصولاتی مانند طلا، قهوه، نیشکر و گاو های گوشتی کشور در برزیل تولید و صادر می گردد.


ویزای توریستی برزیل و مدارک مورد نیاز

به طور کلی افراد به دلایل مختلف می توانند برای اخذ ویزای توریستی برزیل اقدام نمایند که شامل:

افرادی که به دلیل گذراندن تعطیلات و با اهداف گردشگری ویزای توریستی برزیل را دریافت می نمایند.

افرادی که برای بازدید از خانواده و دوستان خود که در برزیل می باشند این ویزا را دریافت می نمایند.

افرادی که برای رویدادهای هنری و رقابت های ورزشی یا برای رقابت با سایر شرکت کنندگان، ویزای برزیل را دریافت و وارد این کشور می شوند.

افرادی که برای سمینارها و با اهداف پژوهش و تحقیق و شرکت در سمینارهای علمی پژوهشی با اخذ ویزای توریستی برزیل وارد خاک این کشور می گردند.

و افرادی که با اهداف پزشکی و درمانی ویزای این کشور را دریافت می نمایند.

ویزای توریستی برزیل حداکثر برای 3 ماه صادر می گردد و قابل تبدیل شدن به سایر ویزاها را ندارد و فرد بایستی پس از اتمام مدت زمان مجاز، خاک این کشور را ترک نماید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی برزیل به شرح ذیل می باشد.

 1. اصل شناسنامه و ترجمه آن
 2. اصل پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار) و داشتن برگه خالی
 3. شش قطعه عکس 4*3
 4. نامه تمکن مالی و پرینت سه‌ ماه آخر حساب بانکی
 5. اصل و ترجمه سند ملکی که به ‌نام متقاضی ویزای توریستی باشد.
 6. ارائه بلیط رفت و برگشت به برزیل
 7. در صورتی که فرد دانشجو باشد بایستی گواهی اشتغال به تحصیل ارائه نمایند.
 8. افرادی که در حال کار می باشند بایستی فیش حقوقی خود را ارائه کنند.
 9. افرادی که بازنشسته گردیده اند، بایستی حکم بازنشستگی خود را به همراه آخرین فیش حقوقی ارائه نمایند.

تمامی مدارک ذکر شده بایستی ترجمه گردند و مهر دارالترجمه داشته باشند؛ شایان توجه است که در صورت ناقص بودن مدارک و یا جعلی بودن آن ویزای فرد رد خواهد شد. لذا شایسته است که در جمع آوری مدارک نهایت دقت خود را به کار گیرید.


ویزای توریستی برزیل و مدت درخواست

به طور کلی ویزاها با توجه به اهداف و مقاصد فرد به ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می گردد. افرادی که ویزای بلند مدت کشوری را دریافت می نمایند، می توانند بیش از 1 سال در کشور مربوطه اقامت داشته باشند. بنابراین برای افرادی که قصد تحصیل بلند مدت، کار یا سرمایه گذاری در کشوری را دارند، برای آنها ویزای بلند مدت صادر می گردد و افرادی که با مقاصد گردشگری، درمانی و… مجاز به اخذ ویزای توریستی کشوری می گردند معمولا تا 3 ماه و گاهاً تا 6 ماه اقامت کوتاه مدت کشور مربوطه را دریافت می نمایند. لذا فردی که ویزای توریستی برزیل را اخذ می نماید، می تواند به مدت 90 روز در خاک این کشور بماند و در صورت ماندن اضافه تر مشمول پرداخت جریمه می گردند. این ویزا نیز در شرایط خاصی قابل تمدید شدن می باشد که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.


ویزای توریستی برزیل و تمدید آن

همانطور که بیان داشتیم متقاضیان با اخذ ویزای توریستی برزیل می توانند به مدت 90 روز در خاک این کشور بمانند و در موارد خاصی مانند نیاز به تمدید ویزا برای خدمات درمانی و پزشکی، تمدید ویزا برای مسابقات خاص و … به مدت 90 روز دیگر ویزای خود را تمدید نمایند. نکته بسیار مهم در رابطه با تمدید ویزای توریستی برزیل این موضوع است که فرد پیش از اتمام تاریخ آن بایستی اقدام به تمدید آن نماید که برای انجام این مهم فرد بایستی در ابتدا فرم مربوط به تمدید ویزا را تکمیل نماید، سپس هزینه مربوط به تمدید ویزای خود را بپردازد که یک رسیدی با بارکد مبنی بر پرداخت هزینه دریافت خواهد کرد و در گام بعدی فرد باید مدارک خود را به پلیس فدرال این کشور ارائه نماید. مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای توریستی برزیل به شرح ذیل می باشد.

 1. ارائه اصل پاسپورت متقاضی
 2. فرم تکمیل شده تمدید ویزا
 3. رسید پرداخت هزینه های مربوط به تمدید ویزای توریستی برزیل
 4. ارائه نمودن کارت ورود و خروج
 5. ارائه نمودن بلیط برگشت فرد به کشورش که تاریخ آن به درستی در آن قید شده باشد.
 6. داشتن تمکن مالی لازم نیز از دیگر شروط تمدید ویزای توریستی برزیل می باشد.

ویزای توریستی برزیل و وقت سفارت

از تاریخ 30 آبان 96 قانون مهاجرتی برزیل دستخوش تغییراتی بوده است، از آنجایی که این تغییرات در طول زمان انجام می گیرد و سفارت برزیل دستورالعمل ها و بخشنامه های جدیدی را دریافت می دارد، لذا ممکن است امورات پرونده درخواست ویزای متقاضی با کمی تاخیر انجام پذیرد. همانطور که گفتیم افرادی که قصد گردشگری، تجارت، شرکت در مسابقات ورزشی و … دارند، حداکثر می توانند به مدت 90 روز با اخذ ویزای توریستی برزیل در این کشور اقامت داشته باشند. سفارت برزیل خیلی شلوغ نمی باشد و معمولا مدت زمان کوتاهی را فرد منتظر می ماند. تعیین وقت سفارت هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد. متقاضیان بایستی در وقت تعین شده به سفارت مراجعه نموده و مدارک لازم را تسلیم نمایند و پس از بررسی آن مدارک توسط سفارت  ویزای خود را دریافت کنند.


ویزای توریستی برزیل با وثیقه یا بدون وثیقه؟

برخی از موسسات وثیقه ای برای اخذ ویزای توریستی دریافت نمی کنند، اما برخی از موسسات با دریافت مبلغی به عنوان ضمانت، مراحل مربوط به اخذ ویزای توریستی را انجام می دهند. از آنجایی که افراد از طریق دریافت دعوتنامه شانس اخذ ویزای خود را افزایش می دهند، موسسه حقوقی ملک پور برای متقاضیان اخذ ویزای توریستی برزیل دعوتنامه ای را ارسال می نماید و وجهی را به عنوان ضمانت برای بازگشت فرد به ایران اخذ می کند و از این طریق شانس اخذ ویزای توریستی برزیل برای متقاضی افزایش می یابد. مبلغ وثیقه به صورت توافقی و با توجه به پرونده وی تعیین می گردد و پس از بازگشت فرد به ایران این مبلغ به طور کامل به وی بازگردانده می شود و هیچگونه ریسکی متحمل فرد نمی گردد.


تهیه شده توسط : تیم کاروانیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

کاروانیک © ۱۴۰۰ - ۱۳۹۳