شماره پشتیبانی 021-26760015

ویزای توریستی ترکمنستان

شور زیبای ترکمنستان از جمله کشورهای آسیایی است که با وجود دیدنی های بسیار زیادی که به همراه دارد، یک مقصد بسیار محبوب در میان ایرانیان و بسیاری از گردشگران خارجی محسوب می شود. با نگاهی گذرا به نقشه آسیای میانه و کشورهای اطراف دریاچه خزر نام ترکمنستانی دیده می‌شود که به داشتن گنجینه‌های عظیم باستان‌شناختی شهرت یافته است. سرزمینی که بخش بسیار زیادی از آن با بیابان‌های قره‌قوم پوشانده شده و به همین دلیل با رزرو بلیط هواپیما ترکمنستان رازهای کشف‌نشده فراوانی می‌توان در آن یافت. بلیط هواپیما ترکمنستان هم به خاطر اشتراک فرهنگی و زبانی مردم این کشور با جمعیت کثیری از ایرانیان و هم به دلیل نزدیکی آن به ایران می‌تواند گزینه معقول و مناسبی برای مسافرت باشد. در عین حال، سفر به سرزمین چشم‌نواز ترکمن‌ها، تنها با خرید بلیط هواپیما ترکمنستان میسر نمی­شود بلکه اخذ ویزا برای این کشور هم مسئله مهمیست که باید مورد توجه قرار گیرد. پس ادامه این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا در مورد اخذ ویزای ترکمنستان بیشتر بدانید.


ویزای توریستی ترکمنستان

 

شهروندان تمامی کشورها به جز برخی کشورهای خاص به‌منظور آشنایی با زیبایی‌های طبیعی و تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این کشور ملزم به اخذ ویزای توریستی ترکمنستان می‌باشند. ویزای توریستی ترکمنستان 30 روزه است و برای دریافت آن باید دعوت‌نامه رسمی در دست داشت. لازم به ذکر است که برای دریافت دعوت‌نامه از جانب آژانس مسافرتی ترکمنستانی باید در یک تور گردشگری شرکت کرد.


ویزای ترانزیت ترکمنستان

 

موقعیت جغرافیایی استراتژیک و خاص کشور ترکمنستان در آسیای مرکزی باعث شده که گردشگران بسیار زیادی این کشور را به‌عنوان مسیر عبوری خود برای رفتن به کشورهای دیگر انتخاب کنند. به همین دلیل ویزای ترانزیت ترکمنستان اهمیت فراوانی یافته است. این ویزا 3 تا 7 روزه می‌باشد و برای دریافت آن نیازی به داشتن دعوت‌نامه نیست. ضمناً، ویزای ترانزیت ترکمنستان قابل تمدید نمی‌باشد.


ویزای توریستی ترکمنستان

 

ویزای فرودگاهی ترکمنستان را هم در فرودگاه عشق آباد و هم در مرزهای زمینی این کشور می‌توان دریافت کرد. این ویزا 10 روزه بوده و قابل تمدید می‌باشد. همچنین بد نیست بدانید که برای دریافت ویزای فرودگاهی ترکمنستان باید دعوت‌نامه‌ معتبر در دست داشت. طبق آخرین اخبار، ارائه ویزای فرودگاهی برای شهروندان ایرانی هم که بلیط هواپیما ترکمنستان خریده‌اند ممکن است.


دیگر ویزاهای ترکمنستان

 

ترکمنستان انواع ویزاهای مختلف را به مسافران خود ارائه می‌دهد. از آن جمله می‌توان به ویزاهای تجاری، خصوصی و تحصیلی اشاره کرد که طرفداران فراوانی دارند. البته لازم به ذکر است که برای اخذ هر یک از این ویزاها باید چند مدرک متفرقه به غیر از مدارک اصلی آماده کرد. به عنوان مثال برای دریافت روادید تجاری ترکمنستان باید کارت بازرگانی داشت.


هزینه ویزای ترکمنستان

 

هزینه ویزای ترکمنستان معمولاً بر اساس ملیت و هدف مسافر از خرید بلیط هواپیما ترکمنستان تعیین می‌شود. در همین حال به‌طور میانگین هزینه اخذ ویزاهای یک و چندبار ورود این کشور بین 35 تا 515 دلار است. البته تمامی هزینه‌های ویزای ترکمنستان در صورت بهره‌مندی از شرایط و خدمات ویژه مثل اخذ ویزای فوری می‌توانند دوبرابر شوند.


مدارک کلی برای دریافت ویزای ترکمنستان

 

. پاسپورت متقاضی ویزای ترکمنستان با حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی جهت صدور ویزا.

. دو قطعه عکس در ابعاد پاسپورت.

. فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای ترکمنستان.

. فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت.

. دعوت‌نامه رسمی از جانب میزبان ترکمنستانی (در صورت لزوم).

. کپی بلیط هواپیما برگشت یا بلیط هواپیما به کشور دیگر.

. گواهی رزرو هتل (درصورت لزوم).


اقامت بیش از حد مجاز در ترکمنستان

 

اگر مسافری بیش از زمان تعیین‌شده در ویزا بخواهد در خاک ترکمنستان اقامت داشته باشد، ابتدا با جریمه‌ای سنگین مواجه شده و در صورت ادامه دادن به این کار غیرقانونی و یا پرداخت نکردن جریمه، وی به کشور خود دیپورت خواهد شد. بدین‌ترتیب چنین شخصی تا یک سال اجازه ورود به ترکمنستان نخواهد داشت. پس بهتر است به‌هیچ‌وجه دچار این تخلف نشوید و در صورت نیاز ویزای خود را تا حد ممکن تمدید نمائید.


خرید بلیط هواپیما ترکمنستان و اخذ ویزای این کشور شما را با یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای عمرتان روبرو خواهند کرد. ترکمنستان گنجینه پنهانیست که در دل قاره زرد نهفته و تلاش برای کشف رازهای این سرزمین زیبا و چشم‌نواز می‌تواند سفر ماجراجویانه جذابی برای هر مسافر رقم بزند. سفری که در آن لمس تاریخ و آشنایی با ویرانه‌های برجای‌مانده از روزگاران گذشته رنگ‌وبوی خاصی خواهد داشت.

 

تهیه شده توسط : تیم کاروانیک

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

کاروانیک © ۱۴۰۰ - ۱۳۹۳