شماره پشتیبانی 021-26760015

ویزای توریستی پاکستان

ویزای توریستی پاکستان

 

جمهوری اسلامی پاکستان در جنوب آسیا واقع شده که در شمال به کوهستان های مرتفع، در جنوب غربی به فلات بزرگ بلوچستان و در اطراف رود سند به دشت های پنجاب و سند ختم می شود. بیشتر شهرهای پاکستان دارای آثار و بناهای تاریخی می باشد که به جذب توریست در این کشور کمک بسیار زیادی کرده است. آب و هوای مطبوع در این کشور مناظر و مکان ها

ی گردشگری بسیار جذابی را به وجود آورده است که نظاره کردن آن ها برای هر بیننده ای خالی از لطف نیست.


انواع ویزا پاکستان عبارت است از:

• ویزای توریستی پاکستان

• ویزای تحصیلی پاکستان

• ویزای تجاری پاکستان

• ویزای کار پاکستان

• ویزای درمان پاکستان

• ویزای مقامات رسمی پاکستان

• ویزای خبرنگار پاکستان


 

ویزای توریستی پاکستان

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری پاکستان را داشته باشند. توجه داشته باشید که با دریافت این نوع ویزا پاکستان اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. این نوع ویزا برای اقامت یک ماهه در این کشور صادر می شود و به مدت سه ماه اعتبار دارد. این ویزا قابل تمدید نمی باشد و پس از 15 روز کاری صادر خواهد شد. توجه داشته باشید که پس از اتمام تاریخ ویزا باید این کشور را ترک کنید.

 


ویزای تحصیلی پاکستان

این نوع ویزا نیز برای افرادی صادر می شود که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند. برای دریافت پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های پاکستان ابتدا باید رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه و یا موسسه آموزشی مورد نظر خود ارسال کنید. پس از تایید نامه ای مبنی بر اجازه تحصیل در این کشور صادر می شود، که باید به همراه سایر مدارک ویزا پاکستان به سفارت این کشور ارائه دهید. دانشجویان با استفاده از این نوع ویزا می توانند در طول مدت تحصیل بارها به این کشور سفر کنند. پس از اتمام تحصیل نیز موظف به ترک این کشور می باشید.


ویزای تجاری پاکستان

برای دریافت این نوع ویزا باید دارای توانایی مالی کافی برای سرمایه گذاری در این کشور باشید. همچنین تجار و بازرگانانی که قصد دارند با این کشور مراودات تجاری داشته باشند، نیز می توانند برای دریافت این نوع ویزا پاکستان اقدام کنند. برای دریافت این نوع ویزا پاکستان باید کارت بازرگانی خود را به همراه سایر مدارک ارائه دهید.


ویزای کار پاکستان

برای دریافت ویزای کار پاکستان باید از طرف یکی از کارفرمایان پاکستانی در این کشور استخدام شوید و تمامی مدارک مربوط به آن را از جمله قرارداد کاری، به سفارت خانه پاکستان ارائه دهید. در صورت رضایت طرفین این ویزا قابل تمدید می باشد.


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا کشور پاکستان :

  1. اصل پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
  2. اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
  3. 2 قطعه عکس 6 در 4 رنگی تمام رخ با پس زمینه سفید

نکاتی در مورد ویزا پاکستان :

ویزا توریستی پاکستان از تاریخ صدور دارای 3 ماه اعتبار می باشد و شما پس از ورود به پاکستان امکان اقامت 1 ماهه در این کشور را دارید .

این ویزا قابل تمدید نمی باشد .

صدور ویزا در سفارت پاکستان حداقل 15 روز کاری طول می کشد .

 


تهیه شده توسط : تیم کاروانیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

کاروانیک © ۱۴۰۰ - ۱۳۹۳