شماره پشتیبانی 021-26760015

ویزای توریستی گرجستان

ویزای توریستی گرجستان ، شرایط دریافت ویزای توریستی کشور گرجستان و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کشور گرجستان و قوانین مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور گرجستان در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. از چه طریقی می توان ویزای توریستی گرجستان را اخذ نمود؟ مدارک لازم به منظور دریافت ویزای تورستی کشور گرجستان چیست؟ هزینه های ویزای توریستی گرجستان چقدر است؟ در این مقاله برآنیم تا اغلب نکات و موارد مهم در رابطه با ویزای توریستی گرجستان را خدمت شما سروران شرح دهیم. در صورت هر گونه سوال و یا ابهام می توانید با درج سوال خود را قسمت دیدگاه های همین مقاله یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی سایت به پاسخ سوال خود دست یابید.


شرایط عمومی دریافت ویزای گرجستان

گرجستان کشوری واقع در اروپای شرقی و آسیای غربی است که در همسایگی کشورهایی نظیر روسیه، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان می باشد. گرجستان در منطقه اوراسیا قرار دارد. در حال حاضر کشور گرجستان از اعضای اتحادیه اروپا محسوب نمی گردد، اما در تلاش است تا به این مهم دست یابد. ویزای توریستی کشور گرجستان یکی از انواع ویزاهای این کشور محسوب می شود که به جهت سفر به این کشور باید آن را اخذ نمود. پایتخت گرجستان شهر تفلیس نام دارد و زبان رسمی این کشور گرجی می باشد. واحد پولی کشور گرجستان لاری می باشد. کشور گرجستان جمعیتی حدود 4 میلیون نفر را در خود جای داده است. به منظور سفر و گردش در گرجستان برای شهروندان ایرانی نیازی به اخذ ویزای توریستی کشور گرجستان نیست و به سبب روابط دوستانه ایران و گرجستان این امکان برای شهروندان ایرانی وجود دارد که ویزای توریستی کشور گرجستان در مزر این کشور صادر گردد.


مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گرجستان

اجازه اقامت در کشور گرجستان برای افرادی که با ویزای توریستی به این کشور سفر می کنند 45 روز است که تمدید نمی گردد و فرد متقاضی باید بعد از به اتمام رسیدن این زمان، از خاک این کشور خارج گردد. لازم به ذکر است با وجود اینکه ویزای توریستی را می توان در مرز این کشور دریافت نمود اما مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای توریستی کامل و بدون نقص باید به سفارت این کشور ارائه گردد، چرا که در صورت هرگونه ایراد در چینش مدارک و هرگونه نواقصی درخواست مبنی بر دریافت ویزای توریستی گرجستان رد ( ریجکت ) می گردد. پروسه بررسی مدارک به مدت 5 روز کاری به طول می انجامد. مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای توریستی کشور گرجستان عبارتند از:

 • ارائه بلیط رفت و برگشت با تاریخ دقیق زمان رفت و برگشت
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه نامه تمکن مالی ( بهتر است مبلغ مورد نظر را در یکی از بانک های پاسارگاد و یا پارسیان قرار داد. )
 • دو عدد عکس با استاندارد پاسپورت
 • ارائه مدارکی مبنی بر رزرو هتل
 • ارائه دعوتنامه ( در صورت داشتن آن )
 • ارائه مدارکی مبنی بر اثبات بازگشت به ایران و داشتن وابستگی به کشور و سفر به گرجستان به صرف تفریح ( سند ملک و یا مغازه، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار)
 • بیمه نامه
 • ارائه مدارک هویتی به همراه کپی آنها

مدت بررسی درخواست ویزای توریستی کشور گرجستان

همانطور که گفته شد، این امکان برای ایرانیان فراهم است تا بتوانند ویزای توریستی کشور گرجستان را با ارائه مدارکی که از قبل خدمت شما عزیزان توضیح داده شد، در بدو ورود به خاک این کشور، دریافت کنند، در نتیجه نیازی به دریافت وقت سفارت نیست و می توان با حضور در مرز کشور گرجستان ویزای توریستی این کشور را با انجام مراحلی چون انگشت نگاری دریافت و وارد گرجستان شود. همچنین پروسه بررسی مدارک در کمترین زمان میسر خواهد بود و نیاز به منتظر ماندن برای دریافت جواب درخواست از سفارت گرجستان، نیست.


ویزای توریستی گرجستان و تمدید آن

ویزای توریستی کشور گرجستان در حالت عادی قابل تمدید نیست. لازم به ذکر است در صورتی که تمایل به تمدید ویزای توریستی دارید باید دلیل متقاعد کننده ای به سفارت این کشور ارائه دهید تا با درخواست شما موافقت شود. به همین دلیل متقاضی اخذ مجدد ویزای توریستی باید از این کشور خارج شود و به ایران بازگردد و در صورتی که سوء سابقه و سوء پیشینه نداشته باشد و پاسپورتش اعتبار کافی داشته باشد، دوباره برای دریافت ویزای توریستی این کشور درخواست نموده و پس از اخذ این ویزا به گرجستان مجددا سفر کند.


تلفن سفارت گرجستان 2122764129
آدرس وب سایت www.geoconsul.gov.ge

 

پروسه اقدام برای دریافت ویزای توریستی گرجستان

به منظور اخذ ویزای توریستی باید سلسله مراتبی را طی نمود و مدارکی را به صورت کامل ارائه داد. در ادامه به ترتیب خدمت شما مخاطبین عزیز مراحل اخذ ویزای توریستی این کشور را توضیح خواهیم داد:

 • مرحله اول: تهیه کامل مدارکی که سفارت این کشور درخواست کرده است و ارائه آن
 • مرحله دوم: ترجمه کلیه مدارکی که باید به سفارت ارائه نمود به زبان انگلیسی ( لازم به ذکر است که ترجمه مدارک باید به تائید نهادهای رسمی رسیده باشد )
 • مرحله سوم: قراردادن مبالغ مورد نیاز در حساب یکی از بانک های پارسیان و یا پاسارگاد به عنوان تمکن مالی

در حالت کلی برای دریافت هر نوع ویزای توریستی، مراحی باید طی شود که شامل مراحلی نظیر رزرو وقت سفارت، مراجعه به سفارت و پرداخت هزینه های ویزای توریستی، انگشت نگاری و در پایان دریافت جواب درخواست می باشد که در ارتباط با ویزای توریستی کشور گرجستان نیازی به طی کردن هیچکدام از این مراحل نیست چرا می توان این ویزا را بعد از ورود به کشور گرجستان دریافت کرد.


نکات مهم مربوط به دریافت این نوع ویزا

یکی از نکات بسیار مهم و حائز اهمیت در رابطه با ویزای توریستی این نکته است که هیچ موسسه ای نمی تواند با قاطعیت امکان دریافت این نوع ویزا و دیگر انواع آن را تضمین کند، چرا که بخشی از این مسیر به دست وکلا میسر است و باقی موارد به آفیسر ویزا و همچنین روابط سیاسی کشورها ارتباط مستقیم دارد. نکته مهم دیگر در رابطه با ویزای توریستی گرجستان لازم به ذکر است که کشور گرجستان با تمایل به جذب توریست از سراسر جهان از ایران و دیگر کشورها است.


تهیه شده توسط : تیم کاروانیک

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

کاروانیک © ۱۴۰۰ - ۱۳۹۳